sobota, 16 maja 2015

Prolog + zwiastun

   Chłopak, ubrany w bluze i dresy podał swojemu ''sprzedawcy'' należytą sumę, w zamian otrzymując to po co przychodził tu od dawna. Szybkim ruchem wyciągnął z jego dłoni to co miało przynieść ukojenie od wszystkich problemów jakie miał.
   - Jesteś moim ulubionym klientem, Horan - rzucił mu, ale on specjalnie nie zwrócił na to uwagi. Nie obchodziło go jego zdanie, dlatego też nic nie odpowiadając założył kaptur na głowę i odszedł w swoim kierunku.
   Powstrzymywał się, ale nie mógł już wytrzymać. Od kilku dni nie brał żadnych narkotyków i był na potwornym głodzie. Wiedział, że jedno nieodpowiednie słowo z czyjeś strony skierowne do niego, może źle się skończyć w tym momencie. Ale nawet jeśli by do tego doszło zapewne nie przejmowałby się konsekwencjami.
   Gdy był już u skraju wyczerpania, usiadł na jednej z ławek w parku. Wokół niego panowała ciemność, ale po mimo tego, gdy wysypał biały proszek na swoje udo, widział go bez żadnego problemu, a jego oczy momentalnie się zaświeciły. Już po chwili jego ciało uległo odprężeniu, a on sam był szczęśliwy z niewiadomych przyczyn. Uwielbiał ten stan, ponieważ zapominał wtedy o wszystkim. I uwielbiał też narkotyki, nie potrafił się z nimi rozstać, były dla niego jak dzieci dla swoich rodziców. Uspokajał się dopiero wtedy gdy je miał, a gdy był na głodzie nie potrafił funkcjonować.
   Po chwili wziął kolejną porcję i kolejną. Nie wiedział, że to go niszczy. Że każde kolejne wzięcie kokainy lub innego narkotyku prowadzi go do śmierci. I że za niedługo będzie za późno, aby go ratować i nic mu nie pomoże, nawet ośrodek.
   - Tak jest pięknie - powiedział, wstając z ławki i ruszył w swoim kierunku, cały zadowolony. Nie wiedział gdzie idzie, ale na pewno wiedział, że nie pójdzie do domu.

~#~
   Witam was kochani serdecznie, bardzo mnie ciekawi co sądzicie o tym opowiadaniu. Mam ogromną nadzieję, że prolog jak i całe opowiadanie wam sie spodoba. Czekam na opinie i szczere komentarze :) SKOMENTUJCIE, WTEDU BĘDĘ WIEDZIAŁA, ŻE WARTO PISAĆ DALEJ, :) Możecie zadawać mi pytania na moim asku, na wszystkie odpowiem ask.fm/Juliaa650
   Zapraszam was także do zwiastunu, wykonanego do tego opowiadania.

9 komentarzy:

 1. Zapowiada się ciekawie. Co prawda Niall kojarzy mi się bardziej z dobrym chłopcem niż narkomanem, ale podoba mi się również w takim wydaniu. Będę czekać na rozwinięcie, mogłabyś informować mnie o następnych rozdzialach na asku? @trzymiesiace :)
  zapraszam do siebie
  three-months.blogspot.com
  shy-boy-jb.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę o dodanie linku/buttonu Spisu Fanfiction, inaczej blog nie zostanie umieszczony na spisie.

  Załoga http://spisfanfiction.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zakładce Spis Fanfiction jest

   Usuń
 3. Zapowiada się ciekawie, zwłaszcza, że zdradziłaś mi skrawek fabuły, powodzenia w dalszym pisaniu <3
  18th-street-jbff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Dosyć ciekawe. Czekam na nexta :* http://jestes-tym-czego-potrzebuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mi się podoba ; )
  Czekam na kolejny rozdział xx
  http://secret-hill.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe :)
  Obserwuje Cię :p

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny zwiastun a także prolog odrazu zacheciły mnie do czytania

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawy prolog i zwiastun! Z jakiego filmu są sceny ze zwiastuna? :)
  Jutro skomentuje całe opowiadanie jak przeczytam, bo skopiowałam je sobie na kindla i ruszam do czytania wszystkich rozdziałów! :)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)
  niallanddemi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń